Má rostlinná akvária – výběr

V posledních letech mám v provozu 10 až 17 nádrží, některá pro radost, další na testování rostlin do atlasu a jejich focení, další na pěstování na e-shop. Vybral jsem tedy pár akvárií, o kterých si myslím, že se mi povedla a přidal k nim popis, včetně názvů rostlin, jací živočichové nádrž obývají, jaká technika se stará o chod akvária.

Fotky a videa jsou sice fajn, ale určitě se hodí napsat pár informací. Například jaké jsou rostliny v akváriu, něco o technice, osvětlení a čím hnojím. Co se vody týče, tu používám ve všech akváriích stejnou: brněnská vodovodní, jde o vodu tvrdou (GH 15, KH 8) s vysokým obsahem NO3 (40 mg/l), s pH 7,6.

V plánu je několik dalších projektů, které pravděpodobně přidám také sem.

Přehled mých akvárií (po kliknutí na fotku se zobrazí informace o akváriu):

Další články o akvaristice najdete v rozcestníku SURPAN. Mrkněte také na atlas akvarijních rostlin a naši online akvaristiku.

[an error occurred while processing the directive]

9 komentářů k „Má rostlinná akvária – výběr”

Karlos

Odpovědět

Zdravím, zdařilé nádrže. Děláte realizace na míru? Karel

15. 3. 2023 at 9:44 pm

  Surpan

  Dobrý den, Karle, přes zimní sezonu zatím ne, v létě se na pár nádrží chystám. Přeji pěkný den, Jirka Surpan

  15. 3. 2023 at 9:44 pm

D. Křivánková

Odpovědět

Dobrý den, nedá mi to a musím napsat, že první akvárko (120l), mě úplně okouzlilo. Tohoto dosáhnout je můj sen, ale, holt, trochu nedostižný. Ať se daří! D. Křivánková

15. 3. 2023 at 9:42 pm

  Surpan

  Dobrý den, to jste mi udělala velkou radost, že se líbí. Základem je věřit, že se posunete dál a pak nejdůležitější pro akvaristu je trpělivost. Moře trpělivosti :-D. Pak jde skoro všechno. Věřím, že se Vám to také podaří. Přeji pěkný den, Jirka Surpan Fojtík

  15. 3. 2023 at 9:43 pm

Branislav

Odpovědět

Dobrý večer. Chcem si dať urobiť akvárium 100x40x30 cm (dxsxv). Keďže si chcem do akvária dolepiť vnútorný filter 3 komorový na zadnú stenu. Nevyhovuje mi ak by tam boli vnútorné vzpery (ale sklenár sa obáva, že by akvárium bez vzpery mohlo prasknúť) . Vy máte vnútorné vzpery vo svojom akváriu? Ďakujem za odpoveď.

15. 3. 2023 at 9:41 pm

  Surpan

  Dobrý den, vzpěry v akvárkách mám, na nich mi pak leží krycí sklo. V aquascapingu se ale vzpěry nepoužívají, místo toho se použije větší šířka skla. O kolik ale bohužel netuším, ptal bych se zkušeného sklenáře, co řeší především akvária.

  15. 3. 2023 at 9:41 pm

Vaše odpověď

Vyžadované informace jsou označeny *