Rostlinná akvária – akvarijní pracovna

Rostlinna akvaria stena a pracovna Jiri Fojtik Surpan

Abych mohl efektivněji doplňovat atlas akvarijních rostlin, potřeboval jsem mnohem větší množství akvárií. Nakonec se počet vyšplhal až na 17 akvárií s více než 215 druhy a variantami akvarijních rostlin, z toho 13 je nyní zde na fotce. Ale co si budeme povídat, nebýt časové náročnosti údržby tolika akvárií, klidně bych i přidal.

Protože atlas dělám podle vlastních zkušeností a všechny rostliny podrobuji několika různým podmínkám, musím každou rostlinu postupem času přesunout do jiného akvárka, abych zjistil, jaké podmínky jim nejvíce vyhovují, co jim vadí, anebo v případě LowTech akvárií (nenáročná akvária bez přidávání CO2), zda-li jim vystačí minimální péče, aby stále vypadaly dobře. Mezi tím nafotím několik fotografií, na začátku její emerzní formu, po pár měsících v akváriu pěkně rostlé submerzní rostliny (pěstované pod vodou), natočím video, udělám detail do herbáře akvarijních rostlin, případně nafotím květ a mám hotovo – tedy jednu rostlinu z cca 600, které chci nakonec v atlasu mít.

moje pracovna rostlinna akvaria surpanblog

Abych se ale zbytečně nerozepisoval, vytvořil jsem video, kde ke svým akváriím něco povím. A to jak k čemu slouží, kde nemám filtraci, kde nehnojím, kde přidávám CO2, ale i kde zrovna řeším potíže s řasou kvůli zanedbané údržbě apod.

Případné dotazy, prosím dolů do komentářů. Pokud nechcete přijít o novinky a další projekty, které chystám (další články, doplnění zajímavých rostlin do atlasu, videonávody, testy a recenze…), staňte se fanouškem SURPANu na facebooku. Budu rád i za sdílení.

Prohlédněte si také další akvária v přehledu mých akvárií.

Další články o akvaristice najdete v rozcestníku SURPAN. Mrkněte také na atlas akvarijních rostlin a naši online akvaristiku.

[an error occurred while processing the directive]

5 komentářů k „Rostlinná akvária – akvarijní pracovna”

Martina

Reply

Wau. To chci taky (-:

12. 3. 2023 at 5:18 pm

Shimi

Reply

Jirko máš to moc pěkný, klobouk dolu. Sleduju tě už nějaký ten pátek a celkově jde kvalita hodně nahoru. Vyhledávač akvarijních rostlin to jen potvrzuje. Držím palec a hlavně vydrž, není to sranda.

12. 3. 2023 at 5:18 pm

  Surpan

  Ahoj, Děkuji moc. Snažím se, už to není jen koníček, co mě baví, ale je to něco čemu jsem obětoval velkou část svého času, tak to už nemůžu vzdát.

  12. 3. 2023 at 5:19 pm

Martin

Reply

Dobrý den, nelze mi prehrat video.

12. 3. 2023 at 5:17 pm

  Surpan

  Dobrý den, video je uložené přímo na serveru YouTube, zkusil jsem to přehrát přímo na něm, případně pouze stránku obnovit? Pokud ani přesto nejde, bude problém někde na youtube, nebo s aktualizací prohlížeče na vašem zařízení.

  12. 3. 2023 at 5:19 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *