Umístění akvarijních rostlin v akváriu

akvarijni rostliny podle umisteni v akvariu

Po úspěšném nákupu akvarijních rostlin je potřeba rostliny zasadit do akvária. Jenže některé rostliny změní výrazně svou velikost, mohou být náročné na místo kolem sebe. S tím je dobré počítat již od začátku, abyste nemuseli za pár měsíců řešit výměnu některých rostlin.

Rostliny v akváriu umísťujeme podle jejich výšky, šířky, vzhledu a potřeb na místo. Třeba rostliny rodu Echinodorus (šípatkovec) potřebují kolem sebe víc místa, neboť jsou po pár měsících výrazně větší, než při nákupu (nemyslím těch pár menších verzí). Také jsem sám sebe nedávno překvapil novinkou Staurogyne sp. Bihar. Protože „sestra“ Staurogyne repens je kobercovka, nepředpokládal jsem, že tohle bude nějaký výrazný rozdíl, hlavně když v košíku přišla právě jako prcek. A světe div se, stačily dobré podmínky a za měsíc se z malé rostliny stal obr, který zabírá velkou část akvária. Staurogyne Bihar je lodyhovka s listy dlouhými až 22 cm. Jedna taková lodyha dokáže zabrat kruhový půdorys o průměru 30 cm (listy nemá kolmo k lodyze).

Rozdělení akvarijních rostlin dle umístění v akváriu (stačí kliknout na fotku níže a zvolit vlastní umístění):

umisteni rostlin v akvariu

Samozřejmě není nutné umístění striktně dodržovat, jde o doporučení, kam rostliny zasadit. Rostliny jsou v daných skupinách řazeny abecedně dle latinského názvu. Po rozkliknutí fotky se objeví informace o potřebách rostliny. Mrkněte také na atlas akvarijních rostlin s vyhledávačem podle vlastností a potřeb rostlin.

Akvarijní rostliny z mých akvárií včetně akvaristického zboží pak najdete na e-shopu: SURPANshop.cz – nabídka akvarijních rostlin.

[an error occurred while processing the directive]

1 komentář k „Umístění akvarijních rostlin v akváriu”

Anetka

Reply

Tak tohle je luxus :-D. Mě kytky nerostou vůbec. Ale chtěla bych taky tak krásné. Snad někdy. Anetka

7. 3. 2023 at 3:06 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *