Vlastní zkušenosti s kamerou SJCAM SJ4000 WIFI

sjcam recenze vlastni zkusenosti

Udělal jsem si radost a koupil si outdorovou kameru SJCAM SJ4000 WIFI. Měla skvělé recenze a byla vychválena do nebes. Proto jsem se rozhodl napsat o ní vlastní recenzi a zkušenosti. Cenově vychází slušně, včetně příslušenství navíc (přísavný stojan do auta, mini stativ a 32GB SDHC karty class 10) mě vyšla na 4400 kč včetně poštovného (Samotná kamerka vyjde na cca 3300 Kč).

Základní informace a využití

Sportovní kamerka SJCAM SJ4000 WIFI mě zaujala hned po rozbalení svými rozměry. Čekal jsem i podle fotek, že bude poněkud větší, ale její nejdelší rozměr různých držáků je jen něco málo přes 6 centimetrů. Což je příjemné, už jen kvůli skladování. Dále má parádní rozlišení Full HD 1080p, tedy přesněji 1920×1080. Dá se využít i na fotografování, výsledkem mohou být 12Mpx fotografie. Kamerku využijete nejen při adrenalinových sportech, potápění, jízdě na kole, ale dá se použít i jako černá skříňka do auta.

Do kamerky lze „nacpat“ karty SDHC o velikosti max 32GB, při nahrávání videa o Full HD rozlišení vydrží baterie cca 70 minut. Nabíjení trvá cca 2 až 3 hodiny.

Propojení počítače lze pomocí USB kabelu, na kameře je ale také mini HDMI konektor. Videa se ukládají ve formátu MOV. Také češtinu zde budete hledat marně, ale i bez ní je ovládání jednoduché. V balení jsem nenašel český návod, byl ale ke stažení přímo u prodejce.

velikost kamery SJCAM SJ4000 wifi

Díky vestavěnému wifi modulu se dá propojit s mobily a tablety s Androidem, IPhony a IPady, kde si můžete nejen prohlížet svá videa nebo fotografie a zároveň pomocí aplikace volně stažitelné na Google play lze kamerku ovládat, natáčet i fotit přes mobil či tablet. Na fotografii je propojená kamera pomocí wifi a přenáší obraz na mobil Samsung S3 mini pomocí aplikace pro Android SJCAM HD. Jak propojit Váš chytrý mobil s androidem s kamerou SJCAM SJ4000 WIFI naleznete v návodu pod odkazem.

propojeni sjcam sj4000 wifi s mobilem 1

Kamerku lze pořídit v několika výrazných barvách: krom černé, bílé a šedé ji můžete mít modrou, žlutou, krémovou a růžovou.

SJ4000 WIFI pořizuje záběry a fotografie v širokoúhlém záběrů 170° s efektem tzv. rybího oka. Protože je čočka na pevno, není možné tuto funkci vypnout a pořizování běžných fotografií není možné. Takto třeba vypadá nafocené obdélníkové akvárium v rovné zdi.

sjcam sj4000 wifi rybi oko

Porovnání s konkurencí

Outdoorová kamera SJCAM SJ4000 WIFI je mnohdy srovnávána s konkurenční kamerou GO PRO Hero3+, která je kvalitativně na velmi podobné úrovni, ovšem rozdíl v ceně je propastný. GO PRO Hero3+ se pohybuje okolo 8 až 10 tisíci korun. SJCAM už přímo disponuje vestavěným LCD displejem o velikosti 1,5″, což GO PRO nemá.

originalni obal sjcam sj4000 wifi

Pozor na levnější kopie

Kvalita SJCAM SJ4000 WIFI se pozná i podle snahy Čínských výrobců kopírovat její design a kvality. Na trhu je mnoho kamer, které se tváří velmi podobně, ale nelze je s pravou SJCAM srovnávat. Hlavní rozdíl je na přední straně kamery, kde u plagiátu není logo SJCAM a není dodávána ani v originální krabičce SJCAM.

sjcam sj4000 wifi

Hodnocení kvality videa

Kvalitu videa můžete porovnat na videu, které bylo natočeno v nejvyšším možném rozlišení 1920x1080p. Bohužel částečně dojde ke komprimaci videa při uložení na youtube, takže kvalita je v reálu ještě trošku lepší. V autě je pak dobré nastavit si otočené nahrávání v menu kamerky, aby jste pak nemuseli doma video otáčet. Je totiž ve stojanu otočená naopak.

Nepříjemná je ale velikost přísavného stojanu do auta (není součástí balení). Při propojení přísavné části, kloubu a držáku na kameru je celá tato konstrukce zbytečně velká a zabírá dost velký prostor výhledu z vozu.

recenze sjcam sj4000

Zkouška vodotěsnosti a kvality videa ve vodě

Příslušenství k SJCAM SJ4000 WIFI

Ke kamerce dostanete přímo v balení velké množství různého příslušenství:

 • baterie
 • vodotěsný obal až do 30 metrové hloubky
 • náhradní dvířka k obalu s průduchy (kvůli lepšímu sbírání zvuku)
 • nabíječka a nabíjecí USB kabel
 • úchyt na řídítka
 • úchyt na pásek
 • několik různých úchytů pro připojení obalu a držáku k dalšímu příslušenství
 • dva nalepovací úchyty
 • dvě náhradní lepítka
 • čtyři popruhy na přichycení (2x se suchým zipem, 2x se zadrhovákem)
 • jistící lanka
prislusenstvi sjcam sj4000

Pomocí držáku s lepítky (celkem v balení byly 4 kusy lepítek) lze kameru připevnit na přilbu nebo kamkoliv, kam Vás napadne. Lepítka drží zatím opravdu pevně.

sjcam sj4000 wifi na prilbu

Přikoupené příslušenství ke sportovní kameře SJCAM SJ4000 WIFI. Vlevo přísavný držák například na čelní sklo do auta a vpravo ministativ o maximální výšce cca 20 cm. Držák do auta splnil svou funkci, na skle drží dobře. Ministativ je bohužel nekvalitní šmejd, který nemá dostatečně tuhé spoje nastavitelných nožek a nožky se tedy zasouvají a nedrží. Krom toho hned po druhém použití se ulomil závit s držákem, neboť kloub byl příliš tuhý a nešlo s ním pohnout.

mini stativ sjcam sj4000 wifi

Ke kameře jsem si ještě dokoupil SDHC paměťovou kartu Kingston class 10 o maximální podporované velikosti 32GB. Měla by bohatě stačit.

Dále si můžete dokoupit teleskopický držák, náhradní baterii, čelenku s držákem, držák na hrudník, plováky na vodu, držák na zápěstí, externí nabíječku a plno dalšího příslušenství a náhradních dílů.

Výhody outdoorové kamerky SJCAM SJ4000 WIFI

 • kvalitní videa a fotografie
 • velké množství příslušenství
 • velmi dobrá cena
 • široké využití
 • malé rozměry

Nevýhody sportovní kamery SJCAM SJ4000 WIFI

 • nemožnost nastavení běžného focení bez efektu rybího oka
 • nepovedený ministativ (není součástí balení)
 • plastový držák při nasazování odírá kameru

Pokud sháníte levnější sportovní kamerku, která má povedená videa, podívejte se ještě na recenzi kamerky NICEBOY VEGA+. Na webu najdete také recenzi kamerky SJCAM SJ5000 WIFI.

[an error occurred while processing the directive]

23 komentářů k „Vlastní zkušenosti s kamerou SJCAM SJ4000 WIFI”

Jindra

Reply

Díky za pěknou recenzi. Nedávno jsem tuto kamerku používal a napsal jsem taky kratší recenzičku : (odkaz smazán) … Byl jsem spokojený, za tu cenu snad nic lepšího sehnat nejde. Ale po chvilce jsem zjistil, že ji už nevyužiji, takže jsem ji zase prodal. Snad slouží do dnes 🙂

27. 3. 2023 at 4:24 pm

  Surpan

  V odkaze jsme si všiml fotek dvou kamer. Jedna byla originální SJCAM a druhá byla její levnější čínská kopie (ta tmavé bez popisu), která se s SJCAM nedá srovnat. Kterou jste tedy testoval vy?

  27. 3. 2023 at 4:25 pm

Baxxter

Reply

Dá sa nahrávať klasicky video bez rybieho oka?

27. 3. 2023 at 4:21 pm

  Surpan

  Bohužel ne. Stejný dotaz jsem měl na prodejce po koupi kamerky, čočka je tam ale napevno.

  27. 3. 2023 at 4:22 pm

  Tibor

  Jistě že se dá! Po nahrátí nového FW 1.6 jde úplně jednoduše v českém menu nastavit úhel záběru, tím se odstraní efekt rybího oka.

  27. 3. 2023 at 4:23 pm

  Surpan

  Díky za informaci, sice se mi to moc nezdá, prodejce tvrdil něco jiného, osobně mi to přijde logické, když je čočka na pevno…ale jestli si kamerka pak obraz nějak dopočítává, srovnává softwarově, to nevím. Pokud ano, byla by to super vychytávka. Díky a další případné informace.

  27. 3. 2023 at 4:23 pm

Petra

Reply

Zdravím,
dá se na kameře nastavit samospoušť? Případně na kolik sekund.

27. 3. 2023 at 4:20 pm

  Surpan

  Zdravím. U focení se dá nastavit automatické focení co 3, 5, 10 a 20 vteřin, odkud funkci opět nevypnete.

  27. 3. 2023 at 4:21 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *