Vlastní zkušenosti s kamerou NICEBOY VEGA a VEGA+

Malé sportovní kamerky NICEBOY VEGA a NICEBOY VEGA+ jsem se rozhodl otestovat společně. Patří do kategorie levnějších kamer, ale přesto mají velmi dobré výsledky, a pokud bych srovnával s kamerami do auta ve stejné cenové relaci, které jsem si vyzkoušel, NICEBOY má rozhodně navrch.

Test bude stejně důkladný, jako bych je testoval zvlášť, abyste si mohli udělat obrázek, která z řady NICEBOY VEGA bude pro Vás ta pravá. Nedávno jsem pořádně ověřil schopnosti outdoorové kamerky SJCAM SJ4000 WIFI, která měla výsledky velmi dobré.

Sportovní kamery NICEBOY VEGA využijete hlavně při sportu, ať jde o cyklistiku, plavení se po vodě, potápění, horolezectví, seskok padákem, prostě na co si vzpomenete, tam se dá využít. Použitelné jsou i jako černé skříňky do auta (dá se dokoupit přísavka na sklo), ale kvůli většímu rozměru přísavky spolu s kamerou bych to neviděl k běžnému užití v automobilu. Obě kamerky mě ale zaujaly a vybral jsem si i vítěze.

Rozdíl na pohled na kamerách VEGA a VEGA+ je pouze v označení funkce wifi, konektoru HDMI a jiné čočce. Horní fotografie je kamerka NICEBOY VEGA, spodní NICEBOY VEGA+.

Rozměry a důležité údaje

Velikost této malé kamerky je 5,9 x 4,1 x 2,9 cm, VEGA váží 58 gramů, VEGA plus 65 gramů. Obě kamerky mají baterii 900 mAh s výdrží 70 minut při natáčení nejkvalitnějšího videa, nabíjení je cca 3,5 hodiny. Menu je v češtině, návod také. Kamerka nemá vnitřní paměť, je potřeba si pořídit paměťovou kartu SDHC o velikosti max. 32GB. Vodotěsné pouzdro vydrží až do hloubky 30 metrů, tady si dejte ale pozor na uzavírání. Není úplně praktické a může se stát, že se nezacvakne správně na obou stranách.

VEGA+ má oproti základní verzi VEGA navíc wifi, HDMI konektor a rozlišení Full HD (VEGA má jen HD). Díky wifi můžete propojit svůj chytrý telefon s OS android se svou kamerou a ovládat ji mobilem. Stačí si na Google Play stáhnout aplikaci Ez iCam. Problém může ale nastat s kompatibilitou vašeho mobilu, který si s aplikací nemusí vždy rozumět.

Co mi v balení chybí je adaptér, tedy nabíječka na 230V ze zásuvky. Ta je k dispozici až u verze VEGA 4K. Tady se budete muset spokojit s datovým kabelem do USB. Kamera potřebuje 5V a 1A.

Povrch je u kamery  plastový, nepůsobí nikterak lacině, prostě v pohodě. V tomto mi je trošku příjemnější povrch SJCAM, který je trošku pogumovaný a při té menší velikosti kamery se drží lépe v ruce.

Naopak co se mi mnohem víc líbí, než u SJCAM SJ4000 WIFI je 2″ LCD displej. U SJCAM je pouze malá „blecha“ 1,5″. Rozdíl je nesrovnatelný, VEGA v tomto vede.

Obě kamery mají širokoúhlou čočku, VEGA s pozorovacím úhlem 120° a VEGA+ 140°.

Fotografie při maximálním rozlišení (zmenšeno)

NICEBOY VEGA (foceno při 5Mpx)

NICEBOY VEGA+ (foceno při 12Mpx)

Video pořízené v přírodě při maximálním rozlišení

NICEBOY VEGA (HD)

NICEBOY VEGA+ (fullHD)

Video z auta pořízené při maximálním rozlišení

NICEBOY VEGA (HD)

NICEBOY VEGA+ (fullHD)

Video přímo z akvária pořízené při maximálním rozlišení

NICEBOY VEGA (HD)

NICEBOY VEGA+ (fullHD)

Příslušenství k NICEBOY VEGA a VEGA+

Ke kamerce dostanete přímo v balení velké množství různého příslušenství:

 • baterie
 • vodotěsný obal až do 30 metrové hloubky
 • nabíjecí datový USB kabel (balení neobsahuje adaptér do zásuvky na 230V)
 • úchyt na řídítka
 • úchyt na pásek
 • několik různých úchytů pro připojení obalu a držáku k dalšímu příslušenství
 • nalepovací úchyt
 • čtyři popruhy na přichycení (2x se suchým zipem, 2x se zadrhovákem)

Příslušenství u obou kamer je stejné, obě obsahují mnoho úchytů, vodotěsné pouzdro a datový USB kabel na nabíjení. Na rozdíl od VEGA 4K neobsahuje balení nabíječku na 230V a pár dalších držáků.

Ke kamerám NICEBOY VEGA si pořiďte SDHC paměťovou kartu Kingston class 10 o maximální podporované velikosti 32GB.

Dále si můžete dokoupit teleskopický monopod, stativ, náhradní baterii, čelenku s držákem, držák na hrudník, plováky na vodu, držák na zápěstí, externí nabíječku a plno dalšího příslušenství a náhradních dílů.

Výhody sportovní kamerky NICEBOY VEGA

 • velmi dobrá cena
 • velké množství příslušenství
 • široké využití
 • malé rozměry

Výhody sportovní kamerky NICEBOY VEGA+

 • slušná videa i fotografie
 • velmi dobrý poměr cena / výkon
 • velké množství příslušenství
 • široké využití
 • malé rozměry

Nevýhody sportovní kamerky NICEBOY VEGA

 • nezaujalo mě vodotěsné pouzdro
 • kvalita fotografií je slabá (jde ale o kameru)
 • kvalita videí je slabší, ale za tu cenu v pohodě

Nevýhody sportovní kamerky NICEBOY VEGA+

 • nezaujalo mě vodotěsné pouzdro

Shrnutí

Obě kamerky jsou povedené a svou cenou ve srovnání s kvalitou videí, určitě nezklamou, jsou levnější a mají větší displej oproti podobným konkurentům jako je Lamax a Rollei. Pro mě je jasný vítěz VEGA+. Má o dost lepší videa a rozdíl v ceně je pouze 500 kč. Při focení mě nezaujala základní verze VEGA. Je to ale pouze doplňková funkce, hlavní je kvalita videí. A ta je u NICEBOY VEGA+ velmi slušná.

Pokud chcete natáčet občas i videa v ultraHD, nebo fullHD při 60fps, podívejte se i na další recenzi – kamera NICEBOY VEGA 4K.

[an error occurred while processing the directive]

17 komentářů k „Vlastní zkušenosti s kamerou NICEBOY VEGA a VEGA+”

Mirek T.

Odpovědět

Koupil jsem VEGA + v únoru, po dvou měsících přestala fungovat a tento měsíc již ponesu na reklamaci třetí naprosto nefunkční kus. Nedoporučuji tuto kameru kupovat, jsou ty vyhozené peníze a přidělané starosti.

27. 3. 2023 at 7:42 pm

  Surpan

  Mám Vegu + už přes rok a naprosto bez problémů. Ale jak člověk narazí na vadný kus, ať už je to u čehokoliv, tak ty starosti nezávidím. Nedávno jsem takto reklamoval stále a dokola notebook. To jsou hlavně u nového zboží hodně nepříjemné starosti. Tak ať příští nákup kamerky, ať už bude jakákoliv, bude bezproblémový. Pěkný den

  27. 3. 2023 at 7:42 pm

Vaše odpověď

Vyžadované informace jsou označeny *