Vlastní zkušenosti s kamerou NICEBOY VEGA a VEGA+

recenze Niceboy Vega a Vega

Malé sportovní kamerky NICEBOY VEGA a NICEBOY VEGA+ jsem se rozhodl otestovat společně. Patří do kategorie levnějších kamer, ale přesto mají velmi dobré výsledky, a pokud bych srovnával s kamerami do auta ve stejné cenové relaci, které jsem si vyzkoušel, NICEBOY má rozhodně navrch.

Test bude stejně důkladný, jako bych je testoval zvlášť, abyste si mohli udělat obrázek, která z řady NICEBOY VEGA bude pro Vás ta pravá. Nedávno jsem pořádně ověřil schopnosti outdoorové kamerky SJCAM SJ4000 WIFI, která měla výsledky velmi dobré.

vlastni recenze Niceboy Vega a Vega

Sportovní kamery NICEBOY VEGA využijete hlavně při sportu, ať jde o cyklistiku, plavení se po vodě, potápění, horolezectví, seskok padákem, prostě na co si vzpomenete, tam se dá využít. Použitelné jsou i jako černé skříňky do auta (dá se dokoupit přísavka na sklo), ale kvůli většímu rozměru přísavky spolu s kamerou bych to neviděl k běžnému užití v automobilu. Obě kamerky mě ale zaujaly a vybral jsem si i vítěze.

test Niceboy Vega a Vega

Rozdíl na pohled na kamerách VEGA a VEGA+ je pouze v označení funkce wifi, konektoru HDMI a jiné čočce. Horní fotografie je kamerka NICEBOY VEGA, spodní NICEBOY VEGA+.

porovnani a nazor na Niceboy Vega a Vega

Rozměry a důležité údaje

Velikost této malé kamerky je 5,9 x 4,1 x 2,9 cm, VEGA váží 58 gramů, VEGA plus 65 gramů. Obě kamerky mají baterii 900 mAh s výdrží 70 minut při natáčení nejkvalitnějšího videa, nabíjení je cca 3,5 hodiny. Menu je v češtině, návod také. Kamerka nemá vnitřní paměť, je potřeba si pořídit paměťovou kartu SDHC o velikosti max. 32GB. Vodotěsné pouzdro vydrží až do hloubky 30 metrů, tady si dejte ale pozor na uzavírání. Není úplně praktické a může se stát, že se nezacvakne správně na obou stranách.

VEGA+ má oproti základní verzi VEGA navíc wifi, HDMI konektor a rozlišení Full HD (VEGA má jen HD). Díky wifi můžete propojit svůj chytrý telefon s OS android se svou kamerou a ovládat ji mobilem. Stačí si na Google Play stáhnout aplikaci Ez iCam. Problém může ale nastat s kompatibilitou vašeho mobilu, který si s aplikací nemusí vždy rozumět.

Co mi v balení chybí je adaptér, tedy nabíječka na 230V ze zásuvky. Ta je k dispozici až u verze VEGA 4K. Tady se budete muset spokojit s datovým kabelem do USB. Kamera potřebuje 5V a 1A.

Povrch je u kamery  plastový, nepůsobí nikterak lacině, prostě v pohodě. V tomto mi je trošku příjemnější povrch SJCAM, který je trošku pogumovaný a při té menší velikosti kamery se drží lépe v ruce.

Naopak co se mi mnohem víc líbí, než u SJCAM SJ4000 WIFI je 2″ LCD displej. U SJCAM je pouze malá „blecha“ 1,5″. Rozdíl je nesrovnatelný, VEGA v tomto vede.

Obě kamery mají širokoúhlou čočku, VEGA s pozorovacím úhlem 120° a VEGA+ 140°.

vlastni zkusenosti Niceboy Vega a Vega

Fotografie při maximálním rozlišení (zmenšeno)

NICEBOY VEGA (foceno při 5Mpx)

Niceboy VEGA v prirode foto

NICEBOY VEGA+ (foceno při 12Mpx)

Niceboy VEGA v prirode foto 1

Video pořízené v přírodě při maximálním rozlišení

NICEBOY VEGA (HD)

NICEBOY VEGA+ (fullHD)

Video z auta pořízené při maximálním rozlišení

NICEBOY VEGA (HD)

NICEBOY VEGA+ (fullHD)

Video přímo z akvária pořízené při maximálním rozlišení

NICEBOY VEGA (HD)

NICEBOY VEGA+ (fullHD)

Příslušenství k NICEBOY VEGA a VEGA+

Ke kamerce dostanete přímo v balení velké množství různého příslušenství:

 • baterie
 • vodotěsný obal až do 30 metrové hloubky
 • nabíjecí datový USB kabel (balení neobsahuje adaptér do zásuvky na 230V)
 • úchyt na řídítka
 • úchyt na pásek
 • několik různých úchytů pro připojení obalu a držáku k dalšímu příslušenství
 • nalepovací úchyt
 • čtyři popruhy na přichycení (2x se suchým zipem, 2x se zadrhovákem)

Příslušenství u obou kamer je stejné, obě obsahují mnoho úchytů, vodotěsné pouzdro a datový USB kabel na nabíjení. Na rozdíl od VEGA 4K neobsahuje balení nabíječku na 230V a pár dalších držáků.

prislusenstvi Niceboy Vega a Vega

Ke kamerám NICEBOY VEGA si pořiďte SDHC paměťovou kartu Kingston class 10 o maximální podporované velikosti 32GB.

Dále si můžete dokoupit teleskopický monopod, stativ, náhradní baterii, čelenku s držákem, držák na hrudník, plováky na vodu, držák na zápěstí, externí nabíječku a plno dalšího příslušenství a náhradních dílů.

Výhody sportovní kamerky NICEBOY VEGA

 • velmi dobrá cena
 • velké množství příslušenství
 • široké využití
 • malé rozměry

Výhody sportovní kamerky NICEBOY VEGA+

 • slušná videa i fotografie
 • velmi dobrý poměr cena / výkon
 • velké množství příslušenství
 • široké využití
 • malé rozměry

Nevýhody sportovní kamerky NICEBOY VEGA

 • nezaujalo mě vodotěsné pouzdro
 • kvalita fotografií je slabá (jde ale o kameru)
 • kvalita videí je slabší, ale za tu cenu v pohodě

Nevýhody sportovní kamerky NICEBOY VEGA+

 • nezaujalo mě vodotěsné pouzdro

Shrnutí

Obě kamerky jsou povedené a svou cenou ve srovnání s kvalitou videí, určitě nezklamou, jsou levnější a mají větší displej oproti podobným konkurentům jako je Lamax a Rollei. Pro mě je jasný vítěz VEGA+. Má o dost lepší videa a rozdíl v ceně je pouze 500 kč. Při focení mě nezaujala základní verze VEGA. Je to ale pouze doplňková funkce, hlavní je kvalita videí. A ta je u NICEBOY VEGA+ velmi slušná.

Pokud chcete natáčet občas i videa v ultraHD, nebo fullHD při 60fps, podívejte se i na další recenzi – kamera NICEBOY VEGA 4K.

[an error occurred while processing the directive]

17 komentářů k „Vlastní zkušenosti s kamerou NICEBOY VEGA a VEGA+”

Miloš

Reply

Koupil jsem Vega+, zdá se výborná. Dotaz: Mám jako hlavní kameru Panasonic taky FullHD, frekvenci 25FPS, Vega má 30FPS. Co to udělá s rychlostí pohybu, když je spojím v programu Pinnacle 14 do jedné linie. Dík.

27. 3. 2023 at 7:41 pm

Martin

Reply

Chtěl bych se zeptat jak se namontují držáky na niceboy vega plus já ji totiž mám a žádné video jsem nenašel díky za odpověď

27. 3. 2023 at 7:41 pm

SoŇa

Reply

Dobrý den, Vegu + jsem dostala na vánoce, tak zkouším 🙂 Jsem ale zklamaná barvami na videu. Všechno je do fialova. I sníh a tráva 🙁 Jde s tím něco dělat v nastavení?

27. 3. 2023 at 7:40 pm

  Surpan

  Dobrý den,
  zkuste si pohrát s nastavením, myslím že je to „vyvážení bílé“.

  27. 3. 2023 at 7:40 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *