Rozbory pitné vody podle lokalit v ČR – zdarma

kvalita vody rozbory vody ceska republika na mape 1

Znát svou vodu se vyplácí, v akvaristice obzvlášť. Podle parametrů vody buďto přizpůsobíme živočichy, které chceme chovat, nebo pravděpodobně budeme muset vodu upravovat na parametry vyhovující rybám.

Stejně tak je důležité znát obsah některých látek ve vodě, snažíme-li se dosáhnout rostlinné nádrže s náročnějšími rostlinami, abychom nepřidávali do akvária látky, kterých můžeme mít nadbytek již z vodovodu.

Osobně se bez kvalitního rozboru vody neobejdu při nastavování živin pro jednotlivá akvária našich zákazníků.

banner clanek aquagrower hnojiva ceska honzovo hnojivo 1024x186 1

Proto vznikla tato mapa ČR, kde postupně přidávám města a obce, u kterých po kliknutí na označení bodu je odkaz na kvalitní rozbor vody od vodáren pro jednotlivé obce, lokality, případně mapu, kde se snadno dohledá rozbor vody.

U některých rozborů vody je potřeba mrknout na zdroj vody pro dané město (většinou v souboru pod odkazem – např. Palkovice mají zdroj vody z nádrže Šance) a pak se podívat na rozbor vody daného zdroje (druhý přiložený soubor – např. rozbor vody z Šance).

Rozbory vod v mapě

Pro správnou funkčnost mapy je potřeba povolit cookies.

I když jsem dělal maximum pro správnost údajů, za případné chyby a nepřesnosti neručím.

Nějaký odkaz na rozbor nefunguje nebo chybí? Může se stát, že došlo ke změně umístění odkazu na rozbor u vodáren. Dejte mi vědět dolů do komentářů, kde je problém a pokusím se jej napravit nebo přidat.

Pak jsou také místa, jako Benešovsko, Pelhřimovsko, Trutnovsko a Humpolecko, kde se mi nepodařilo rozumný kompletnější rozbor vody dohledat.

Mrkněte také na náš e-shop SURPANshop.cz s širokou nabídkou příslušenství k vašemu akváriu, včetně testů vody, kterými lze určit přibližné parametry vody a určit si tak, zda-li máme dané hodnoty příliš nízko, akorát nebo příliš vysoko.

[an error occurred while processing the directive]

4 komentáře k „Rozbory pitné vody podle lokalit v ČR – zdarma”

Martin Š.

Reply

Zdravím, díky za super přehled. Nicméne v akvaristice mi to jde vždy do doby, než začnou ve vodě chybět nějaké látky. Hnojením to většinou celé rozhodím. Je někde nějaká tabulka, jaké by hodnoty v akva u těch důležitých složek měli být?

Děkuji

27. 3. 2024 at 6:04 am

  Surpan

  Dobrý den, rádo se stalo. Dá se domluvit, že mi na e-mail pošlete fotku akvária, co nejvíc informací o akvárku a screen rozboru vody a já vám nastavím hnojiva a dávkování. Tato služba je pro naše zákazníky aktuálně zdarma.
  Přeji pěkný den, Jiří Surpan Fojtík

  27. 3. 2024 at 11:38 am

Chalupa Radim

Reply

Rozbor vody Napajedla

14. 12. 2023 at 2:08 pm

  Surpan

  Dobrý den,
  odpověď jsem zaslal na facebook pod komentář, kde jsme spolu živiny řešili. Přeji pěkný den, Jiří Surpan Fojtík

  16. 12. 2023 at 7:30 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *