Rozbory pitné vody podle lokalit v ČR – zdarma

Znát svou vodu se vyplácí, v akvaristice obzvlášť. Podle parametrů vody buďto přizpůsobíme živočichy, které chceme chovat, nebo pravděpodobně budeme muset vodu upravovat na parametry vyhovující rybám.

Stejně tak je důležité znát obsah některých látek ve vodě, snažíme-li se dosáhnout rostlinné nádrže s náročnějšími rostlinami, abychom nepřidávali do akvária látky, kterých můžeme mít nadbytek již z vodovodu.

Osobně se bez kvalitního rozboru vody neobejdu při nastavování živin pro jednotlivá akvária našich zákazníků.

Proto vznikla tato mapa ČR, kde postupně přidávám města a obce, u kterých po kliknutí na označení bodu je odkaz na kvalitní rozbor vody od vodáren pro jednotlivé obce, lokality, případně mapu, kde se snadno dohledá rozbor vody.

U některých rozborů vody je potřeba mrknout na zdroj vody pro dané město (většinou v souboru pod odkazem – např. Palkovice mají zdroj vody z nádrže Šance) a pak se podívat na rozbor vody daného zdroje (druhý přiložený soubor – např. rozbor vody z Šance).

Pro správnou funkčnost mapy je potřeba povolit cookies.

I když jsem dělal maximum pro správnost údajů, za případné chyby a nepřesnosti neručím.

Nějaký odkaz na rozbor nefunguje nebo chybí? Může se stát, že došlo ke změně umístění odkazu na rozbor u vodáren. Dejte mi vědět dolů do komentářů, kde je problém a pokusím se jej napravit nebo přidat.

Pak jsou také místa, jako Benešovsko, Pelhřimovsko, Trutnovsko a Humpolecko, kde se mi nepodařilo rozumný kompletnější rozbor dohledat.

Mrkněte také na náš e-shop SURPANshop.cz s širokou nabídkou příslušenství k vašemu akváriu, včetně testů vody, kterými lze určit přibližné parametry vody a určit si tak, zda-li máme dané hodnoty příliš nízko, akorát nebo příliš vysoko.

[an error occurred while processing the directive]

Vaše odpověď

Vyžadované informace jsou označeny *