Rostliny vhodné do NANO akvária

I při zařizování malých, tedy NANO akvárií, se vyplatí předem popřemýšlet nad výběrem rostlin. Nevhodný výběr rostlin se může projevit záhy a to jak nutností velmi častého stříhání, tak přerůstáním některých druhů, které zaberou místo určené jiné rostlině.

V menších akváriích bych se určitě vyhnul velkým rostlinám, jako je většina Echinodorů. Dále bych zamítl rostliny rodu Aponogeton, Vallisneria (určitě ne spiralis nebo gigantea, použít by šla Torta). Dále bych se vyhl rostlinám, které rostou příliš rychle (Ceratophyllum demersumEgeria densaRotala rotundifolia) a vy je budete příliš často stříhat, nebo mají výrazný kořenový systém (Cryptocoryne, Sagittaria) a ten se během krátké doby rozleze po celém substrátu a zahluší ostatní rostliny.

Do NANO akvárií preferuji rostliny s rozumnou rychlostí růstu (nejlépe pomalu rostoucí), rostliny s drobnějšími listy a také rostliny, které nedosahují velkých rozměrů a zároveň si nepřivlastní celý substrát jen pro sebe. Pokud chcete NANO akvárium jednodruhové, klidně bych se šel i do Sagittaria subulata nebo do některé z drobnějších Cryptocoryne (parvawillisii).

A abych vám výběr ještě trošku ulehčil, rozdělil jsem rostliny vhodné do NANO akvárií i na nenáročné.

Nenáročné rostliny vhodné do NANO akvárií (po kliknutí na fotku se zobrazí výběr):

Rostliny vhodné do NANO akvárií bez rozdělení dle náročnosti (po kliknutí na fotku se zobrazí výběr):

Nechcete přijít o další informace ze SURPANu? staňte se fanoušky na facebooku: surpanblog na fb. Přidejte si také odběr na youtube, kde se občas objevují videonávody a recenze. Nejen rostliny z našich akvárií si můžete pořídit na našem e-shopu SURPANshop.cz.

[an error occurred while processing the directive]

2 komentáře k „Rostliny vhodné do NANO akvária”

Michal

Odpovědět

Zdravím, děkuji za pěkný článek s krásnými fotkami. Zrovna řeším nano pro krevetky a Vaše přehledné rozdělení rostlin podle náročnosti mi pomohlo.

7. 3. 2023 at 3:20 pm

    Surpan

    Dobrý den, to jsem rád. Jinak další rozdělení rostlin, včetně dalších možností, najdete ve našem atlase akvarijních rostlin.

    7. 3. 2023 at 3:21 pm

Vaše odpověď

Vyžadované informace jsou označeny *