Plovoucí akvarijní rostliny

Plovoucí akvarijní rostliny

Mezi často vyhledávané akvarijní rostliny nepatří jen ty, které se sází do substrátu, ale i plovoucí na hladině. Jejich výhodou je velká spotřeba živin včetně dusíkatých látek, což může pomoci při přerybnění nebo přehnojení. Důležitá je pravidelná redukce plovoucích rostliny, aby nedošlo k zastínění rostlin, případně vyčerpání veškerých živin.

Kořeny plovoucích rostlin, například Babelky řezanovité jsou skvělým úkrytem pro mláďata. Jak jsem také zmínil, plovoucí rostliny spotřebovávají hodně dusíku, takže pomohou i v mírně přerybněných nádržích nebo při nedostatečné výměně vody.

Pozor si dejte na okřehek. Jde o často se vyskytující plovoucí „plevel“, který se množí neskutečně rychle a brzy pokryje celou hladinu. Pokud není odstraněn do poslední rostliny, opět se brzy přemnoží. Občas jsem si jej donesl z akvaristiky, nikdy se mi jej nepodařilo zcela zbavit ručním sběrem. Pomohl mi až skimmer.

Seznam plovoucích akvarijních rostlin
(po kliknutí na obrázek se zobrazí výběr rostlin):
plovouci rostliny do akvaria

Další články o akvaristice najdete v rozcestníku SURPAN. Mrkněte také na atlas akvarijních rostlin a naši online akvaristiku.

[an error occurred while processing the directive]

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *