Vlastní zkušenosti s kamerou NICEBOY VEGA 4K

Niceboy Vega 4K

Další z testovaných kamerek je miniaturní NICEBOY VEGA 4K. Tedy sportovní kamerka vhodná na kolo, běh, do auta jako černá skříňka nebo i na potápění a to až do 30 metrů. Krom skvělého rozlišení Ultra HD potěší i dalšími vychytávkami, které si okamžitě oblíbíte.

Jedná se o první kamerku, kterou mám v ruce s rozlišením 4K, tedy Ultra HD, která natáčí videa o rozlišení 3840×2160 pixelů. Krom skvělého rozlišení má mnoho dalších výhod, oproti svým levnějším sestrám NICEBOY VEGA a NICEBOY VEGA+. A dokonce je oproti nim ještě menší.

vlastni zkusenosti Niceboy Vega 4K

Sportovní kameru NICEBOY VEGA 4K využijete hlavně při sportu, ať jde o cyklistiku, plavení se po vodě, potápění, horolezectví, seskok padákem, prostě na co si vzpomenete, tam se dá využít. Použitelná je i jako černá skříňka do auta (dá se dokoupit přísavka na sklo), ale kvůli většímu rozměru přísavky spolu s kamerou, bych to neviděl k běžnému užití v automobilu.

Rozměry a důležité údaje

Velikost této malé kamerky je 5,9 x 4,1 x 2,6 cm a váží 61 gramů. Obsahuje baterii 1050 mAh s výdrží 90 minut při natáčení nejkvalitnějšího videa, nabíjení je cca 5 hodin. Menu je v češtině, návod také. Kamerka nemá vnitřní paměť, je potřeba si pořídit paměťovou kartu SDHC o velikosti max. 32GB class 10 (kvůli 4K rozlišení). Vodotěsné pouzdro vydrží až do hloubky 30 metrů, tady si dejte ale pozor na uzavírání. Není úplně praktické a může se stát, že se nezacvakne správně na obou stranách.

VEGA K4 má také wifi, HDMI konektor a rozlišení 4K (15fps) a Full HD (60fps). Díky wifi můžete propojit svůj chytrý telefon s OS android se svou kamerou a ovládat ji mobilem. Stačí si na Google play stáhnout aplikaci Ez iCam.

V balení je adaptér, tedy nabíječka na 230V ze zásuvky, včetně datového USB kabelu. Kamera potřebuje 5V a 1A. Velmi mě zaujal velký 2″ displej. Kamera VEGA 4K má širokoúhlou čočku s pozorovacím úhlem 170°.

test Niceboy Vega 4K

4K rozlišení

Kamera NICEBOY VEGA 4K zvládá 4K rozlišení, což je neskutečných 3840×2160 pixelů, tedy UltraHD. Paráda pro velkoformátové televize s podporou UltraHD. Při tomto rozlišení zvládá pěkných 15 fps, při 2K 24 fps, FullHD 60 fps. V této cenové relaci se těžko hledá konkurent. Přesto je 15 fps málo a u videa jde vidět trošičku zpomalený obraz. Lidské oko vidí souvislé video při cca 24 až 30 fps. V této ceně jde ale o unikát, taková kamera LAMAX X8 ELECTRA, která je dražší, zvládá 4K rozlišení pouze s 10 fps.

Aby šlo v kameře nastavit 4K rozlišení, je potřeba použít paměťovou kartu s rychlým ukládáním, tedy třídy 10. Když jsem do kamerky dal paměťovku třídy 6, v nastavení byla pouze volba FullHD videí.

Fotografie pořízená při maximálním rozlišení 12Mpx (zmenšena)

Niceboy VEGA 4K v prirode foto

Videa z kamerky NICEBOY VEGA 4K

U videí si nastavte plné rozlišení. I tak jsou ve skutečnosti videa kvalitnější, youtube je komprimuje. Hluk u videí byl hlavně proto, že jsou točeny v jediný pěkný den, který v poslední době byl, ale zároveň byl silný vítr.

Video z přírody (fullHD)

Video z přírody 4K (UltraHD)

Video přímo z akvária (fullHD)

Video z auta (fullHD)

Ke kameře dostanete v balení také dálkový ovladač, tedy spouštěč videa a fotografií. Dosah má 30 metrů a vodotěsný je až do 3 metrové hloubky. Nejprve jsem si říkal, že nebude až tak nutný, protože se vše dá ovládat mobilem, ale po pár použití zjistíte, že je naprosto super, když nemusíte nic nastavovat, stačí jen zmáčknout tlačítko, vše je prostě rychlejší.

recenze Niceboy Vega 4K

Příslušenství k NICEBOY VEGA 4K

Ke kameře dostanete přímo v balení velké množství různého příslušenství:

 • baterie
 • vodotěsný obal až do 30 metrové hloubky
 • náhradní dvířka k obalu s průduchy (kvůli lepšímu sbírání zvuku)
 • nabíječka a nabíjecí USB kabel
 • úchyt na řídítka
 • úchyt na pásek
 • několik různých úchytů pro připojení obalu a držáku k dalšímu příslušenství
 • dva nalepovací úchyty
 • čtyři popruhy na přichycení (2x se suchým zipem, 2x se zadrhovákem)
 • jistící lanka
 • čistící hadřík
 • velký nalepovací stojan
 • dálkový ovladač
prislusenstvi Niceboy Vega 4K

Ke kameře NICEBOY VEGA 4K si pořiďte SDHC paměťovou kartu Kingston class 10 o maximální podporované velikosti 32GB. Nižší třída paměťové karty je pomalejší a nebude zvládat rozlišení 4K, pouze FullHD.

Dále si můžete dokoupit teleskopický monopod, stativ, náhradní baterii, čelenku s držákem, držák na hrudník, plováky na vodu, držák na zápěstí, externí nabíječku a plno dalšího příslušenství a náhradních dílů.

Výhody sportovní kamerky NICEBOY VEGA 4K

 • kvalitní videa i fotografie
 • vysoké rozlišení
 • velmi dobrý poměr cena / výkon
 • velké množství příslušenství
 • široké využití
 • ještě menší rozměry než levnější NICEBOY VEGA

Nevýhody sportovní kamerky NICEBOY VEGA 4K

 • vodotěsné pouzdro mě nezaujalo

Shrnutí

Pokud chcete kvalitní videa nejen pro sportovní využití, VEGA K4 ve své cenové relaci nemá moc konkurenci. Oproti kameře Lamax, která je dražší, má VEGA 4K větší displej, víc snímků za minutu při 4K rozlišení, větší baterii, dálkový ovladač a Ultraslim design. Velké srovnání NICEBOY VEGA 4K a SJCAM SJ4000 WIFI mě ale teprve čeká a sám jsem zvědav, která z nich dosáhne na pomyslnou první příčku ze zatím testovaných kamer. Trochu navrch má VEGA 4K podle specifikace, ale vše ukáže až hodnocení videí, cenové porovnání a ostatní funkce. Bude to asi těsné. Velké srovnání 4 kamer v článku VEGA a SJCAM.

[an error occurred while processing the directive]

14 komentářů k „Vlastní zkušenosti s kamerou NICEBOY VEGA 4K”

IUMEXY

Reply

Da se kamera nějak uchytit na moto přilbu?

27. 3. 2023 at 4:58 pm

  Surpan

  Kamerka má v příslušenství lepítka, která se dají nalepit téměř na cokoliv (potřeba je jen kousek rovné plochy). Na lepítku je plastová spojka, do které se pak kamerka zacvakne.

  27. 3. 2023 at 4:58 pm

Mila

Reply

Co je to 2K?

27. 3. 2023 at 4:58 pm

  Surpan

  2K rozlišení je 2048×1080 bodů.

  27. 3. 2023 at 4:58 pm

smyk

Reply

Zakoupil jsem kameru Vega 4K. V režimu video vždy přestane přesně po 58 sek natáčet. A je jedno jestli mám automatické vypínání vypnuto nebo zapnuto. I když mám např. automat. vypínání nastaveno na 5minut, stejně vypne po 58 sek. A rovněž tak, jak jsem psal vypne po 58 sek i když je aut. vypínaní vypnuto.

27. 3. 2023 at 4:57 pm

  Surpan

  Dobrý večer, dělal jsem recenzi na kamerku, kterou jsem si zakoupil a běžně jsem ji používal pro osobní využití. Nyní již mám pouze SJCAM SJ4000 a nemohu tedy nastavení ověřit. Pokud jsou nějaké potíže, kontaktujte prodejce nebo servisní středisko.

  27. 3. 2023 at 4:57 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *