Vlastní recenze kombinované lednice LG GBB59PZFZS

kombinovana lednicka LG GBB59PZFZS

Po několika letech bylo potřeba malou ledničku vyměnit za větší model. Hlavním problémem byla nutnost častých malých nákupů jak do lednice, tak do miniaturního mrazáku a i přesto byla naše původní lednice nacpaná k prasknutí. Takže jakou novou ledničku vybrat?

Naše hlavní požadavky byly na velikost lednice a mrazáku. Samozřejmě se nám lednice musela líbit a měla být v nerezovém provedení. A po vyzkoušení několika ledniček jsme zjistili, že velmi důležitá je i kvalita plastových šuplíků a jejich zasouvání. Prošli jsme si tedy s přítelem velkou prodejnu lednic. Rozdíly jsou samozřejmě poznat na ceně, ale i při porovnání lednic v podobné cenové relaci mají některé značky výrazně navrch.

Nakonec se vítězem stala kombinovaná chladnička LG GBB59PZFZS

kombinovana chladnicka LG GBB59PZFZS

Základní parametry LG GBB59PZFZS

Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie259 kWh
Mrazící výkon9 kg/24 hodi
Výška190 cm
Šířka59,9 cm
Hloubka66,5 cm
Vnitřní hrubý objem348 l
Hmotnost77 kg
Hlučnost37 dB
Kapacita chladničky225 l
Kapacita mrazničky93 l

Moderní technologie v lednici LG GBB59PZFZS

Technologie Smart Diagnosis rozpozná možné problémy za 20 sekund a přes aplikaci v chytrém telefonu se pak servisní středisko jednoduše dozví, jaký má lednice případný problém. Díky lineárnímu kompresoru má lednice delší životnost i záruku (10 let), nižší tření, nižší hlučnost a ušetří až 32 % energie. Technologie Total No Frost zaručí rovnoměrné chlazení, zabrání vzniku námrazy a již nikdy nebude potřeba lednici rozmrazovat. Systém Multi Air Flow  zajistí rozšířené proudění chladného vzduchu. Těsnění dveří  je ošetřeno antibakteriální ochranou BioshieldDětská pojistka zabrání nechtěnému přednastavení teplot a funkcí na displeji. Jednu polici lze sklopit a využít tak vzniklý prostor na vysoké lahve, hrnce, či dorty.

kombinovana chladnicka LG

Příslušenství

 • kovový stojan na dvě lahve vína
 • dva úložné stojany na vajíčka
 • tvořítko na led

Výhody kombinované chladničky LG GBB59PZFZS

 • kvalitní zpracování a hlavně plastové šuplíky jsou pevné, nepůsobí křehce
 • dobrá cena
 • nízká spotřeba
 • expresní mrazení

Nevýhody kombinované chladničky LG GBB59PZFZS

 • šuplíky v mrazáku by se mohly otvírat více
 • vrchní šuplík v lednici se trošinku zadrhává (proti ostatním lednicím ale pouze nepatrně)
Chladnicka LG GBB59PZFZS

Cena se k dnešnímu dni pohybuje okolo 16 990 Kč včetně DPH, což je ve srovnání s konkurencí v podobné cenové relaci dobrý nákup.

Mraznicka LG GBB59PZFZS

Vlastní dojmy z kombinované lednice LG GBB59PZFZS

Chladničku máme již několik měsíců a jsem spokojená. Nemůžu si na nic stěžovat. Je velice prostorná a pro rodinu ideální. Plasty poliček a boxů jsou pevné a kvalitní. 

Při výběru chladničky si na to dejte pozor. Hodně ledniček ve stejné cenové relaci měly plasty velice křehké a lehce rozbitné. Kolejničky na šuplíky pro zeleninu se hrubě zadrhávaly a celkové vnitřní vybavení vypadalo lacině. Což mě hodně překvapilo vzhledem k podobné ceně. Doporučila bych si před koupí projít obchody a do všech chladniček se podívat a porovnat. Bývá to velký rozdíl. Musím říct, že zrovna od chladničky Bosch, kterou jsem měla předběžně vybranou, jsem očekávala mnohem více. Stejně tak od značky Whirlpool. K mému překvapení nejlépe z porovnávaných vyšly chladničky Samsung a LG. Designově moc pěkné a nadčasové. Vnitřní vybavení dostačující a hlavně kvalitní plasty. Proto jsem si vybrala pro mě tu nejvhodnější LG GBB59PZFZS v nerezové barvě.

Spodní šuplík chladničky využívám na čerstvou zeleninu a ovoce, které v něm vydrží opravdu dlouho čerstvé. Druhý vrchní šuplík, který šel hůře posouvat, jsem vydělala a polici, která se zdá být nejpevnější používám raději na těžší hrnce s uvařeným jídlem. 

Dvířka chladničky mají tři úzké poličky. Vhodné na vajíčka, mléka, či jogurty. Do té nejspodnější poličky se vejdou postavené dvoulitrové PET lahve s nápoji. 

mrazeny dort

Mraznička má tři boxy optimálně velké. Trochu mě štve, že se boxy vysouvají maximálně do půlky a vznikne zbytečně úzká štěrbina na uložení potravin, především u vrchního boxu. Pokud do něho chcete uložit třeba menší mražený dort, musíte box celý vydělat a potom nasadit zpět. Ale u takto kombinovaných chladniček ve velikostech mrazících boxů a velikostech prostorů po otevření nebývá extra velký rozdíl.

autor: ZuVa
foto: surpan.czpixabay.com, web LG.com

[an error occurred while processing the directive]

11 komentářů k „Vlastní recenze kombinované lednice LG GBB59PZFZS”

Smisitel

Reply

Dobrý den, dnes po třech letech těžké práce naše bezproblémová, krásná, bílá, připojitelná lednička LG umřela.
Její diagnostika hlásila vše OK. 10 Kg masa si myslí něco jiného.
Po konzultaci s opravářem zřejmě u této značky a typu zcela běžná věc, dnes již poslední kompresor použil, pro další zajede zítra do skladu.
Soudruhům v demokratické Koreji se něco jen nepovedlo.
Doufám jen, že stejné elektronky nepoužívají korejci v jaderných reaktorech.
Cirkulární ekonomice zdar a sláva !!!
성공과 명성

29. 3. 2023 at 1:14 pm

  Surpan

  Dobrý den, tak to naštve. Zároveň musím zaklepat, ta naše jede bez problémů 7 let. Po dlouhé době mám alespoň trochu štěstí na nějaké zboží.
  Osobně jsem si dal zákaz nákupu mobilů Samsung z této země. Je to tedy již dávno, ale tři kusy po sobě mi odešly 14 až 30 dní po skončení záruky…a je po důvěře.
  Přeji pěkný de, Jirka Surpan

  29. 3. 2023 at 6:59 pm

Vojta

Reply

Dobry den,
Mohli by jste prosim napsat jake jsou zkusenosti po uplniti par let? Ctu ruzne zkusenosti s poruchovosti LG a zejmena kompresory. Mame vybranou podobnou od LG. Bohuzel vetsinou ty pozitivni zkusenosti lidi moc nesdili. Diky Vojta

27. 3. 2023 at 1:49 pm

  Surpan

  Dobrý den,
  ono v podstatě není ani co psát. Lednička stále funguje bez problémů po celou dobu. A snad i nadále bude. Přeji pěkný den, Surpan

  27. 3. 2023 at 1:50 pm

Jeff

Reply

Dobrý den,děkuji za vaší odpověď,mám ještě jeden dotaz,lze při otevření dveří o 90º vysunout spodní zásuvku v chladničce a zásuvky v mrazáku? Máme lednici u zdi a tak bych musel změnit směr otevírání dveří což dělá pouze autorizovaný servis.Dík za odpověď.

27. 3. 2023 at 1:49 pm

  Surpan

  Dobrý den, tím, že jsou dvířka trošku vypouklá, tak nejsou otevřít u zdi přesně na 90°, což jsme právě kvůli vám s přítelkyní v kuchyni simulovali :-D. Ale i když jsme je tedy neotevřeli na 90°, jako by vedle byla zeď, podařilo se nám celkem bez potíží šuplíky vytáhnout. Nemohu to říct s jistotou, ale pokud nebude lednice natlačená na zeď a necháte tam aspoň malinkou mezeru, měly by jít otevřít dokonce o 90°a jistota by byla. Pěkný den

  27. 3. 2023 at 1:50 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *