Nenáročné rostliny do akvária pro začátečníky

Chcete-li mít krásné akvárium, bez živých rostlin se neobejdete. Tedy pokud neplánujete nějakou speciálku, jako je třeba Malawi. Jenže jaké rostliny si do akvárka vybrat, ať pěkně rostou a jsou celkově prostě nenáročné?

Častou chybou začínajícího akvaristy, je špatný výběr rostlin, který jej mnohdy odradí od dalšího nákupu rostlin jiných a místo toho sáhne plastových rostlinách. Popravdě ne vždy jde úplně o chybu akvaristy, občas naprosto nevhodnou rostlinu poradí i v akvaristice, nebo na e-shopu s rostlinami sáhne po první pěkné rostlině, kde podle abecedního pořádku najdeme vždy do akvária nevhodný Acorus. Další důvody, proč vám nerostou akvarijní rostliny, naleznete v článku: Proč mi nerostou akvarijní rostliny.

Pro lepší orientaci v rostlinách vznikl fotografický atlas akvarijních rostlin a herbář akvarijních rostlinZároveň jsem zpracoval několik seznamů rostlin, opět pro snazší orientaci v mnoha druzích rostlin. Tento seznam obsahuje nenáročné akvarijní rostliny vhodné pro začátečníky. Vydal jsem také seznam náročných rostlin pro zkušenější akvaristy, co mají rádi výzvy. Vyberou si i ti, kteří chtějí plovoucí rostliny nebo akvarijní mechy. Pokud chcete mít v akváriu anglický trávník jak na zahradě, určitě s výběrem rostlin pomůže seznam kobercových rostlin do popředí. Pro lepší kontrast v akváriu jsem připravil také přehled červenolistých rostlin.

Nenáročné rostliny jsou ty rostliny, které nepotřebují úpravu vody a rostou i v naší běžné vodě vodovodní. Nepotřebují žádné speciální podmínky, ani silné osvětlení, ani přidávání CO2. Nejsou ani náročné na živiny, stačí občasné přihnojení do vody nebo do dna (podle druhu rostliny).

Přehled nenáročných akvarijních rostlin vhodných pro začátečníky
(po kliku fotku níže se zobrazí výběr nenáročných rostlin, ty lze jednotlivě rozkliknout a dozvíte se o nich víc)

Jste spokojeni s tímto webem? Nebo chcete být informováni nejen o nových článcích? Staňte se fanouškem na facebooku nebo nás sledujte na instagramu SURPAN.cz.

Akvarijní rostliny z mých akvárií pak nabízím na e-shopu: SURPANshop.cz – nabídka akvarijních rostlin.

[an error occurred while processing the directive]

14 komentářů k „Nenáročné rostliny do akvária pro začátečníky”

Martina

Odpovědět

Mám vybráno (-:

4. 5. 2022 at 9:53 pm

Michal

Odpovědět

Dakujem za super prehlad vhodnych nenarocnych rastlin. Super pocin v prehladnej forme…

4. 5. 2022 at 9:44 pm

Miloš

Odpovědět

Zdravím a přeji pěkný den, máte to tady moc pěkné, blahopřeji, jsem dědek 74 let a dcera mi kupila k Vánocům set a tím mě vrátila do klukovských let ,paví očka, xyfofory, rostlinky šípatky, cryptocorýny, topení účko se slanou vodou, no to je dávnověk. A najednou se tu dočítám o takových věcech až se mi z toho hlava točí. Nyní k moje problémy set je 100x40x50 s krytem, jsou tam zářivky 2 x 30W, chtěl bych to vyměnit za ledky , ale nevím jaké nabídek je mnoho. Koupil jsem si rostlinky Anubias ty jdou pěkně, Egeria densa ta roste výborně, Hydrotriche hottoniflora ta roste rychle ale je slabá a vyčouchlá a Vallisneria spirális a myslím, že to spirális není ta roste nádherně , ale udělala se mi na ní vláknitá řasa, napadené rostlinky jsem vyhodil.
Máme vodu měkkou, Ph z vodovodu mezi 7 a 7,5. Nezlobte se , že jsem byl tak obsáhlý. Poraďte mi jakou cestou se mám vydat. Přeji vám hodně štěstí a zdaru ve vaší práci.

4. 5. 2022 at 9:44 pm

    Surpan

    Dobrý den, děkuji. Naopak, je lepší být obsáhlý, pro nalezení potíží je potřeba vědět co nejvíc informací, kvůli hromadě proměnných, jsem raději, když vím tolik informací hned, než když to pak musím z lidí hodiny páčit :-). Pošlete mi ještě fotku akvária na mail, zkusím na to, jak bude chvíle času, mrknout: info@surpan.cz . Přeji pěkný den

    4. 5. 2022 at 9:55 pm

Vaše odpověď

Vyžadované informace jsou označeny *