Nenáročné rostliny do akvária pro začátečníky

Nenáročné rostliny do akvária

Chcete-li mít krásné akvárium, bez živých rostlin se neobejdete. Tedy pokud neplánujete nějakou speciálku, jako je třeba Malawi. Jenže jaké rostliny si do akvárka vybrat, ať pěkně rostou a jsou celkově prostě nenáročné?

Častou chybou začínajícího akvaristy, je špatný výběr rostlin, který jej mnohdy odradí od dalšího nákupu rostlin jiných a místo toho sáhne plastových rostlinách. Popravdě ne vždy jde úplně o chybu akvaristy, občas naprosto nevhodnou rostlinu poradí i v akvaristice, nebo na e-shopu s rostlinami sáhne po první pěkné rostlině, kde podle abecedního pořádku najdeme vždy do akvária nevhodný Acorus. Další důvody, proč vám nerostou akvarijní rostliny, naleznete v článku: Proč mi nerostou akvarijní rostliny.

Pro lepší orientaci v rostlinách vznikl atlas akvarijních rostlin a herbář akvarijních rostlinZároveň jsem vytvořil několik kategorií rostlin, například plovoucí rostliny nebo akvarijní mechy. Pokud chcete mít v akváriu anglický trávník jak na zahradě, určitě s výběrem rostlin pomůže seznam kobercových rostlin do popředí. Pro lepší kontrast v akváriu jsem připravil také přehled červenolistých rostlin.

Nenáročné rostliny do akvária jsou ty rostliny, které nepotřebují úpravu vody a rostou i v naší běžné vodě vodovodní. Nepotřebují žádné speciální podmínky, ani silné osvětlení, ani přidávání CO2. Nejsou ani náročné na živiny, stačí občasné přihnojení do vody nebo do dna (podle druhu rostliny).

Nenáročné rostliny do akvária vhodné pro začátečníky
(po kliku na fotku se zobrazí výběr nenáročných rostlin, ty lze jednotlivě rozkliknout a dozvíte se o nich víc)
nenáročné akvarijní kytky pro začátečníky - rostliny do akvária pro začínající akvaristy

Jste spokojeni s tímto webem? Nebo chcete být informováni nejen o nových článcích? Staňte se fanouškem na facebooku nebo nás sledujte na instagramu SURPAN.cz.

Akvarijní rostliny z mých akvárií pak nabízím na e-shopu: SURPANshop.cz – nabídka akvarijních rostlin.

banner clanek akvarijni rostliny

[an error occurred while processing the directive]

22 komentářů k „Nenáročné rostliny do akvária pro začátečníky”

Denis

Reply

Pekný večer.
Idem si k vám po radu ako založiť akvárium 60x30x36
Osvetlenie Chihiros WRGB II SLIM 60 45W 60-80cm s kontrolérom
Filter externy aquael ultramax 1000
Akvárium chcem bez co2
Aký substrát použiť na nenáročné až stredne náročné rastliny.
Vopred ďakujem za odpoved.

21. 5. 2024 at 8:41 pm

    Surpan

    Dobrý den, výběru substrátů podle typu akvária jsme se podrobněji věnovali v článku: Jaký vybrat substrát do akvária. Osobně pro nenáročné rostliny preferuji křemičitý štěrk s přidanými živinami (kapsle nebo tyčinky), pro středně náročné a náročné rostliny používám Yokuchi Jiban soil.
    Přeji pěkný den, Jiří Surpan Fojtík

    24. 5. 2024 at 10:08 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *