Návštěva dvou vodních světů v Budapešti

Za akvaristikou do Madarska GreenAqua Green Aqua

Když se mi naskytla možnost navštívit Maďarsko a podívat se do Green Aqua a Tropikária – Oceanária a to ještě spolu se třemi špičkovými akvaristy, neváhal jsem ani chvíli. A to jsem ani netušil, co mě čeká a kolik zajímavých informací se ještě dozvím.

Velmi brzy ráno jsme sedli do auta a vyrazili s tím, že se sejdeme u aquascapera Petra Barloga. Poprvé jsem viděl výsledek práce aquascapera naživo a naprosto smekám. Tak detailně propracované akvárium, krásné zdravé rostliny, vše perfektně čisté, až jsem si říkal, že bych měl doma na údržbě výrazně přidat a opravdu mě moc láká, pokud mi to čas někdy dovolí, zkusit udělat nějaký scape. Ale to je fakt pořádná dřina, když to ale vyjde, opravdu neuvěřitelné.

green aqua magyar

Cesta tam i zpátky trvá pěkných pár hodin, tak byl čas probrat plno věcí okolo rostlinné akvaristiky, především kolem aquascapingu a dostalo se i na mořskou akvaristiku. Spolu s dalším aquascaperem Jakubem Höferem a Honzou Káňou (specialista na holandská akvária), jsme s nadšením vyrazili do Green Aqua v Budapešti.

banner clanek koreny kameny hardscape aquascaping 4

Green Aqua
Green Aqua není zrovna typická akvaristika s ukázkou několika pěkných akvárek. Perfektní na tom celém pro mě byla nejen možnost podívat se na tato akvária, ale zároveň díky informacím účastníků našeho zájezdu, jsem se dozvěděl mnoho o technice ve vystavených akváriích, ale také o potřebách náročnějších rostlin, jejich možnostech a limitech při pěstování nejnáročnějších kusů ve společném prostředí, když chcete dosáhnout maximálního vybarvení.

Green Aqua si můžete prohlédnout ve videu:

Přehlídka akvárií z Green Aqua

Green Aqua vystava akvaria aquascaping
Green Aqua vystava akvarii 7
Green Aqua vystava akvarii aquascape rostlinna akvaria
Green Aqua vystava akvarii 3
Green Aqua vystava akvarii aquascape rostlinna akvaristika
Green Aqua vystava akvarii 8
Green Aqua rostlinna akvaria
1. zákulisí akvária, 2. Phyllanthus fluitans a Rotala H´ra
Green Aqua Rotala vietnam sp. Gia Lai HRa
Rotala H´ra
Green Aqua akvaria aquascaping
1. Weeping moss, 2. Hygrophila pinnatifida

Tropikárium – Oceanárium
Po návštěvě Green Aqua jsme šli mrknout ještě do Oceanária. Je pravda, že po tak krásných akváriích v Green Aqua vás pravděpodobně sladkovodní akvária, které jsou ještě vypouklá a deformují tvar ryb a rostlin, vyloženě nenadchnou. Jak jsem se ale dostal k obřímu akvárium se žraloky, kde je i tunel v akvárku, byl jsem nadšený. Hned za tímto obřím akvárkem najdete ještě další mořská akvária s pořádnou porcí nádherných mořských ryb. Takže pokud se rozhodnete navštívit Budapešť za akvaristikou, rozhodně si nenechte ujít i Oceanárium.

Tropikárium – Oceanárium si můžete prohlédnout ve videu:

Další články o akvaristice najdete v rozcestníku SURPAN. Mrkněte také na atlas akvarijních rostlin a naši online akvaristiku.

[an error occurred while processing the directive]

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *