Návštěva dvou vodních světů v Budapešti

Když se mi naskytla možnost navštívit Maďarsko a podívat se do Green Aqua a Tropikária – Oceanária a to ještě spolu se třemi špičkovými akvaristy, neváhal jsem ani chvíli. A to jsem ani netušil, co mě čeká a kolik zajímavých informací se ještě dozvím.

Velmi brzy ráno jsme sedli do auta a vyrazili s tím, že se sejdeme u aquascapera Petra Barloga. Poprvé jsem viděl výsledek práce aquascapera naživo a naprosto smekám. Tak detailně propracované akvárium, krásné zdravé rostliny, vše perfektně čisté, až jsem si říkal, že bych měl doma na údržbě výrazně přidat a opravdu mě moc láká, pokud mi to čas někdy dovolí, zkusit udělat nějaký scape. Ale to je fakt pořádná dřina, když to ale vyjde, opravdu neuvěřitelné.

Cesta tam i zpátky trvá pěkných pár hodin, tak byl čas probrat plno věcí okolo rostlinné akvaristiky, především kolem aquascapingu a dostalo se i na mořskou akvaristiku. Spolu s dalším aquascaperem Jakubem Höferem a Honzou Káňou (specialista na holandská akvária), jsme s nadšením vyrazili do Green Aqua v Budapešti.

Green Aqua
Green Aqua není zrovna typická akvaristika s ukázkou několika pěkných akvárek. Perfektní na tom celém pro mě byla nejen možnost podívat se na tato akvária, ale zároveň díky informacím účastníků našeho zájezdu, jsem se dozvěděl mnoho o technice ve vystavených akváriích, ale také o potřebách náročnějších rostlin, jejich možnostech a limitech při pěstování nejnáročnějších kusů ve společném prostředí, když chcete dosáhnout maximálního vybarvení.

Green Aqua si můžete prohlédnout ve videu:

Přehlídka akvárií z Green Aqua

1. zákulisí akvária, 2. Phyllanthus fluitans a Rotala H´ra
Rotala H´ra
1. Weeping moss, 2. Hygrophila pinnatifida

Tropikárium – Oceanárium
Po návštěvě Green Aqua jsme šli mrknout ještě do Oceanária. Je pravda, že po tak krásných akváriích v Green Aqua vás pravděpodobně sladkovodní akvária, které jsou ještě vypouklá a deformují tvar ryb a rostlin, vyloženě nenadchnou. Jak jsem se ale dostal k obřímu akvárium se žraloky, kde je i tunel v akvárku, byl jsem nadšený. Hned za tímto obřím akvárkem najdete ještě další mořská akvária s pořádnou porcí nádherných mořských ryb. Takže pokud se rozhodnete navštívit Budapešť za akvaristikou, rozhodně si nenechte ujít i Oceanárium.

Tropikárium – Oceanárium si můžete prohlédnout ve videu:

Další články o akvaristice najdete v rozcestníku SURPAN. Mrkněte také na atlas akvarijních rostlin a naši online akvaristiku.

[an error occurred while processing the directive]

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *