Jak zjistit product key Windows

jak zjistit licencni cislo windows

Občas se stane, že potřebujete zjistit product key Windows ve Vašem počítači nebo notebooku a štítek jste ztratili, nebo jak se u notebooků občas stává, je štítek Windows nečitelný kvůli jeho ošoupání. Jenže co pak, když je třeba strojovnu přeinstalovat?

Ke stažení se nabízí několik free, ale i placených programů, které váš problém dokážou vyřešit. Nenechte se ale uchlácholit jedním pokusem. Může se stát, že některé programy nefungují tak, jak mají a nezobrazí nic, nebo naopak zobrazí zcela špatný licenční klíč. Po promazání disku a následné nové instalaci je již pozdě k nářkům.

jak zjistim product key windows
Jak tedy zjistím licenční klíč – Product Key Windows?

Ze začátku je nutné upozornit na dvě zásadní informace. Ta nejdůležitější je ta, že je vždy potřeba pracovat v souladu se zákonem a obchodními podmínkami Microsoftu. Druhá důležitá informace je o ověření správnosti výsledku pomocí dalšího programu, jestli výsledek sedí a je tedy správný.

A protože je mi jasné, že potřebujete programy zdarma, které zjístí vaše licenční čísla (OS Windows, Microsoft Office, atd), mám tu tři programy, které Váš problém jednoduše a rychle vyřeší. Všechny tři jsem testoval a výsledek byl stejný, tedy správný.

ProduKey

Free program, který zjistí licenční čísla programů v počítači, ať jde o licenční číslo OS Windows, Microsoft Office, Internet Explorer, ale třeba i AutoCad. Není třeba instalace, stačí rozbalit ze ZIP souboru. Pracuje na operačních systémech Windows 98, Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Windows 10. Ke stažení je na stránkách Nirsoft.net v dolní části webu, nebo přímo pod odkazem: ProduKey ke stažení

produkey zjisteni cd key
Windows Product Key Finder PRO

Další program zdarma, který stejně jako předchozí program, najde licenční klíč OS Windows a Microsoft Office. Pracuje také na operačních systémech Windows 98, Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a Windows 10. Ke stažení je přímo pod odkazem: Windows Product Key Finder PRO ke stažení

windows product key finder
Windows Product Key Viewer

Třetí program na zjištění licenčního klíče operačního systému od RJL Software zjistí stejně jako předchozí programy typ operačního systému a product key OS Windows. Stáhnout si jej můžete přes odkaz: Windows Product Key Viewer ke stažení

jak zjistim licencni cislo windows

V ideálním případě chcete přeinstalovat počítač a štítek je nečitelný. Dopředu si zjistíte přímo v systému přes uvedené free prográmky product key Windows a systém díky instalačnímu DVD můžete přeinstalovat, samozřejmě si zazálohujte data, pokud o ně nechcete přijít reinstalem.

Může se ale stát, že se na pevném disku vytvořili vadné sektory, systém se nechce načíst a Vy se tedy nemůžete dostat do systému, abyste licenční klíč získali. I tohle se dá vyřešit v případě, že je disk ještě čitelný a funkční. Pomocí jiného počítače připojením jako sekundární disk, nebo přes dokovací stanici, lze občas klíč ze sekundárního disku zjistit pomocí programu Produkey.

Pokud je disk ale vadný, nebude již možné z něj informaci dostat. V každém případě je dobré mít licenční klíč i u originálního DVD OS Windows, třeba jen opsaný pro pozdější reinstalace.

Pokud potřebujete Product key Windows změnit, například když potřebujete zlegalizovat svůj Windows novou zakoupenou licencí, přečtěte si článek: Jak změnit product key Windows.

[an error occurred while processing the directive]

7 komentářů k „Jak zjistit product key Windows”

Ivo

Reply

Použil jsem Produkey. U svého pc jen pro kontrolu prg. a fungoval dobře , ale pořeboval jsem vydolovat s opravovaného pc (disk připojený externě) produkt key w7 a to se mi nepovedlo .Jinak dobrý článek , děkuji.

26. 3. 2023 at 1:09 pm

    Surpan

    Dokonce si matně pamatuji, že jsem snad i použil nějaký prográmek, který uměl vytáhnout info i z druhého disku. Ale nemůžu si vzpomenout, jak se jmenoval. Když by mě to napadlo, dám vědět.

    26. 3. 2023 at 1:09 pm

tomas

Reply

funguje

26. 3. 2023 at 1:09 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *