Jak zablokovat internetovou stránku na počítači?

jak zablokovat webovou stranku

Důvodů může být mnoho. Aby manžel nesledoval jeho oblíbené lechtivé stránky, aby děti nechodily na nebezpečné weby, nebo když se málo učí a tráví čas na facebooku nebo hraním počítačových online her.

Jak zablokovat internetovou stránku?

Otevřete si složku Počítač (ve Windows XP Tento počítač) a proklikejte se do C:\Windows\System32\drivers\etc. Ve složce etc naleznete soubor hosts. Ten je třeba otevřít v Poznámkovém bloku. A to tak, že na tento soubor kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte poznámkový blok. U Windows 7 kliknete Pravým tlačítkem myši, zvolíte Otevřít, otevřete možnost Další programy (malou rozbalovací šipkou vpravo) a kliknete na Poznámkový blok. Poté dáte OK.

Jak zablokovat internetovou stránku

Otevře se Vám textový soubor. Na jeho konec (za poslední text v něm) dáte kurzor myši a napíšete text:

127.0.0.1 www.google.cz

127.0.0.1 google.cz

Tímto způsobem zablokujete webovou stránku www.google.cz. Vy si samozřejmě zvolíte stránku jinou, tu kterou chcete zablokovat. Stránek můžete do tohoto textového souboru vepsat neomezeně. Stačí jen psát je pod sebe a nezapomenout na mezeru mezi číselnou adresou a webovou stránkou.

V případě, že jsou všechny weby, které chcete zablokovat, sepsány, dáte nahoře vlevo možnost Soubor a poté Uložit. Některé antiviry mohou nesouhlasit s Vaší blokací a mohou vypsat nějakou hlášku, kterou budete ignorovat a dáte Cancel, nebo Zamítnout.

Po tomto uložení souboru jej vypněte a také vypněte internetové prohlížeče. Po dalším zapnutí prohlížeče budou již všechny vámi zablokované webové stránky nepřístupné. V některých případech budou stránky nepřístupné již po uložení souboru hosts, aniž by se musel restartovat prohlížeč.

Pro snadnější vytvoření blokace webů jsme pro Vás vytvořili i video návod:

Zajímavá vás akvaristika? Navštivte náš rozcestník na SURPAN.cz

[an error occurred while processing the directive]

4 komentáře k „Jak zablokovat internetovou stránku na počítači?”

Ebent Dement

Reply

Snad toto půjde využít pro vyhnutí se poplatkům za ČT, nerozumím proč by každej měl platit poplatky jen protože má internet v PC a smartphone, ikdyž na ČT nekouká a nikdy na jejich stránky nezavítal.
Blokací ČT jako celku by snad nemělo být nutné a mohlo by stačit jako důkaž nezájmu o naší super ČT a ať si klidně ČTK ověřuje, které IP adresy opravdu na ČT online chodí a po těch poplatky vymáhá.
Dokud to byla zanedbatelná částka, tak to asi nikoho moc netrápilo, ale platit 135,- / měsíc jen protože mám mobilní telefon s foťákem a internet v PC abych nemusel koukat na bizár z ČT je úplně zcestná myšlenka a někdo si chce krásně namastit kapsu.

30. 1. 2024 at 8:02 am

Daniel

Reply

Ve Windows 11 nefunkční. Nelze uložit i přesto, že jsem přihlášen jako správce.

29. 6. 2023 at 2:18 pm

xxx

Reply

až na to že to píš že nemám oprávnění ukládat změny!!!

26. 3. 2023 at 2:12 pm

    Surpan

    Samozřejmě je potřeba být přihlášen jako správce počítače.

    26. 3. 2023 at 2:12 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *