Jak zablokovat internetovou stránku na počítači?

Důvodů může být mnoho. Aby manžel nesledoval jeho oblíbené lechtivé stránky, aby děti nechodily na nebezpečné weby, nebo když se málo učí a tráví čas na facebooku nebo hraním počítačových online her.

Jak tedy zablokuji internetovou stránku?

Otevřete si složku Počítač (ve Windows XP Tento počítač) a proklikejte se do C:\Windows\System32\drivers\etc. Ve složce etc naleznete soubor hosts. Ten je třeba otevřít v Poznámkovém bloku. A to tak, že na tento soubor kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte poznámkový blok. U Windows 7 kliknete Pravým tlačítkem myši, zvolíte Otevřít, otevřete možnost Další programy (malou rozbalovací šipkou vpravo) a kliknete na Poznámkový blok. Poté dáte OK.

Otevře se Vám textový soubor. Na jeho konec (za poslední text v něm) dáte kurzor myši a napíšete text:

127.0.0.1 www.google.cz

127.0.0.1 google.cz

Tímto způsobem zablokujete webovou stránku www.google.cz. Vy si samozřejmě zvolíte stránku jinou, tu kterou chcete zablokovat. Stránek můžete do tohoto textového souboru vepsat neomezeně. Stačí jen psát je pod sebe a nezapomenout na mezeru mezi číselnou adresou a webovou stránkou.

V případě, že jsou všechny weby, které chcete zablokovat, sepsány, dáte nahoře vlevo možnost Soubor a poté Uložit. Některé antiviry mohou nesouhlasit s Vaší blokací a mohou vypsat nějakou hlášku, kterou budete ignorovat a dáte Cancel, nebo Zamítnout.

Po tomto uložení souboru jej vypněte a také vypněte internetové prohlížeče. Po dalším zapnutí prohlížeče budou již všechny vámi zablokované webové stránky nepřístupné. V některých případech budou stránky nepřístupné již po uložení souboru hosts, aniž by se musel restartovat prohlížeč.

Pro snadnější vytvoření blokace webů jsme pro Vás vytvořili i video návod:

[an error occurred while processing the directive]

3 komentáře k „Jak zablokovat internetovou stránku na počítači?”

Daniel

Odpovědět

Ve Windows 11 nefunkční. Nelze uložit i přesto, že jsem přihlášen jako správce.

29. 6. 2023 at 2:18 pm

až na to že to píš že nemám oprávnění ukládat změny!!!

26. 3. 2023 at 2:12 pm

    Surpan

    Samozřejmě je potřeba být přihlášen jako správce počítače.

    26. 3. 2023 at 2:12 pm

Vaše odpověď

Vyžadované informace jsou označeny *