Jak vypadá eko kůže a koženka po pár letech

kozenka eko kuze textilni kuze nazory recenze zkusenosti diskuze

Když už si kupujeme nábytek, určitě doufáme, že nám vydrží mnoho let. Většinou nejde o malou investici, především u sedacích souprav. Ale ani křesla do obývacího pokoje nebo otočná křesla do pracovny nejsou úplně zadarmo. Ale co když jsou z koženky nebo eko kůže?

Asi před třemi lety jsme si potřebovali dovybavit bydlení, především obývací pokoj a pracovnu. Navštívili jsme tedy několik největších prodejen nábytku a porozhlédli se po nějakých pěkných kouscích. Po týdnu jsme měli vybráno. Objednali jsme si sedačku Miglia a dvě křesla do pracovny.

Protože jsme se nechali zlákat prodejci, tak sedačka i křesla byly částečně s eko kůží. Hlavní části povrchu kvůli čištění, ale i menší důvěře v materiály, které nejsou pravou kůží, jsme zvolili textilní. Boční části byli ovšem z eko kůže, kterou prodejci vychvalovali jako super novinku, která je lepší, než koženka a má obrovskou trvanlivost, skoro jako kůže. Krom zavádějícího názvu, který může mnoho zákazníků zmást, jde o to, že nejde o kvalitní materiál.

Pár důkazů místo plácání. Takto vypadá spoj u sedačky po dvou letech od nákupu. Tato sedačka je využívána asi dvakrát do týdne na pár hodin, když si na ní lehnu k televizi. Žádné mejdany, denní střídání návštěv, nebo jiné neustálé namáhání spojů, k tomu pravidelná údržba doporučená jak prodejcem, tak podle internetu. 

recenze textilni kuze
Takto vypadá po dvou letech eko kůže na sedačce Miglia, kterou prodávali za 30 tisíc.
eko kuze vlastni zkusenosti
Otočné křeslo (pořizovací cena – 2500 kč) po 3 letech denního používání, opět eko kůže.
eko kuze zkusenosti
Nepomohla ani pravidelná údržba. Eko kůže se začala loupat.
kozenka recenze
Některé namáhané spoje odešly mnohem dřív.
vlastni zkusenosti s kozenkou
Příště už jedině textilní povrch.
zkusenosti s eko kuzi diskuze
Po pár letech, většinou po záruce, můžete i dražší nábytek z koženky a eko kůže shodit ze skály.

Pokud chcete kůži, tak jedině tu pravou přírodní. Žádné umělé (syntetické) a levnější náhražky jako je koženka, nebo eko kůže. Jejich životnost je podle mých zkušeností tak akorát na záruku. V případě, že je pravá kožená sedačka cenově nedosažitelná, určitě zvolte pevnější textilii, která vydrží mnohem déle, než umělé kůže, i kdyby vám prodejce slíbil hory doly.

Jakou máte zkušenost s koženkou a eko kůží Vy? Sdělte své poznatky prosím do diskuze pod článkem.

Podívejte se také, jak dopadla dřevoplastová terasová WPC podlaha po pár letech.

[an error occurred while processing the directive]

30 komentářů k „Jak vypadá eko kůže a koženka po pár letech”

Václav

Reply

ekokůže je neskutečný šmejd, bohužel prodejci Vám jsou schopni lhát do očí a tvrdit že jde o pravou kůži. Rozhodně raději kvalitní textilii, což je u našich prodejců osekaných šmejdů mnohdy taky problém…

27. 3. 2023 at 1:13 pm

Markus

Reply

Základní vlastností všech materiálů typu eko kůže někdy taky pu kůže je že s usní nemají nic společného a neměly by tím pádem slovo kůže v názvu vůbec obsahovat. Jenže ono by se to pod názvem tkanina potažená plastem asi špatně prodávalo.

27. 3. 2023 at 1:12 pm

Petra

Reply

Stejná zkušenost. My máme sedačku cca 40 000. Po 4 letech je roh , který používáme totálně popraskany, místy až děravý. Jsem naštvaná. Vztekla a prodejnu, ;kde ji tady v Plzni prodávají a kdyz se jdete zeptat, jak je to možné, dělají, jako by ho byli 1 případ, bych i s milou ulhanou majitelkou nechala zavřít. Sedačka je největší šmejd co máme doma. A bohužel asi poletí z okna
Trochu luxus po 4 letech. A jako bonus je ta věc ještě rozkládací. Denně na ni spát , tak je asi v prd….uz po roce.proste nikdy víc.

27. 3. 2023 at 1:12 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *