Jak vyčistit a zrychlit notebook Lenovo ThinkPad T410 a T420

Lenovo ThinkPad T410 a T420

Hardwarové zrychlení notebooku Lenovo ThinkPad T410 nebo T420 pomocí výkonnějších pamětí nebo výměnou běžného harddisku za SSD disk, je relativně snadné. Pomocí video návodu, který jsme připravili, si můžete notebook i vyčistit od prachu. To už tak snadné ale není.

Pokud si tedy nejste jistí, že upgrade nebo vyčištění s jistotou nezvládnete, nechte tuto práci raději na odborném servise. Stačí jeden špatný pohyb a může dojít například k poškození základní desky. Pokud si ale věříte, tak výměna pevného disku a operačních pamětí je relativně snadná a rychlá. Vyčištění větráku od prachu ale zabere víc času a bude potřeba zároveň mít připravenou novou chladící pastu.

Protože jsem měl k dispozici jak Lenovo ThinkPad T410, ale i T420 a jejich „střeva“ byla dost obdobná, udělal jsem pro oba tyto typy pouze jedno video. Lenovo ThinkPad T410 obsahuje procesor Intel Core i5-520M o frekvenci 2,5 GHz, operační paměť 2GB DDR3 (rozšiřitelná na 4GB) a pevný disk o velikosti 320GB. Lenovo ThinkPad T420 má procesor Intel Core i5-2520M o frekvenci 2,5GHz, operační paměť 4GB (možno rozšířit až na 8GB) a pevný disk o velikosti 500GB. Oba tyto typy na pohled sice působí dost zastarale, ale jejich dobou ověřená konstrukce byla, prostě kvalitní.

Jak vyměnit paměti, pevný disk a vyčistit větrák u Lenova T410 a T420 (video návod):

Samozřejmě je potřeba být hodně opatrný. U tohoto notebooku je snadná výměna operačních pamětí, ale i harddisku.

Pokud se notebook přehřívá, často jde o problém ucpaného větráku prachem, který je třeba občas vyčistit. Tím můžete výrazně prodloužit životnost notebooku. U Lenova ThinkPad T410 a T420 je potřeba oddělat i chladič (nejen větrák, jak to mnohdy u jiných notebooků bývá) a pak dát novou kvalitní pastu nebo chladící „polštářky“. Vyčištění větráku není zrovna snadné a rychlé a j potřeba si na tuto práci vyčlenit raději více času a poznačit si, kam jaké šroubky patří. 

Nezapomeňte před otevřením notebooku odpojit zdroj a vytáhnout baterii z notebooku. 

Zásah do notebooku je na vlastní nebezpečí, neneseme žádnou zodpovědnost za případné škody. Vždy je lepší svěřit upgrade nebo vyčištění notebooku zkušeným.

[an error occurred while processing the directive]

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *