Model hradu s výhledem na jezero, akvadukt a mlýn na zahradě pro děti

hrad na zahrade pro deti 1

Po narození dcerky mě čekalo mnohem víc hlídání čtyřletého syna a hodně času jsme trávili na zahradě. A protože neumím chvíli sedět v klidu a nic nedělat a zároveň jsem chtěl vytvořit něco pro děti na hraní, pustil jsem se do vymýšlení. A protože syn miluje vodu, byl nutný také vodní prvek.

Prvotní úvaha byla, že bych vytvořil hrad Zvíkov s okolím. Tam by ale byla značná omezení, v hrací ploše, tak jsem to nechal na fantazii. A protože moc nápadů nepřicházelo, začal jsem kopat do hlíny. Když už jsem rozkopal kus zahrady, nápady začaly přicházet :-).

model hradu pro deti na zahradu 2

Nějakou tu modelařinu už mám za sebou, na střední stavební škole jsme s týmem vytvořili model Zelené Hory ve Žďáru nad Sázavou, v práci jsem pak tvořil model výškové budovy, kterou jsem obdivoval vždy, když jsem jel vlakem přes Olomouc – tedy model Regionálního centra Olomouc. A i když tahle zahradní stavba byla velmi rozdílná, co se provedení týče, praxe se určitě hodila.

Model hradu s výhledem na jezero, akvadukt a mlýn v podhradí:

Výhodou takového modelu je, až na pár křehčích detailů, že je velmi pevný a cenově nepřesáhl 1200 kč (čas do toho nepočítám, raději 🙂 ).

V podstatě stačilo pár pytlů betonové směsi, pár větších kamenů, které jsem našel na zahradě, trochu lazury, gelové vteřinové lepidlo a balíček špachtlí na mlýn, kusy dřeva, kamínky na hrad a přírodniny ze zahrady. Plus dvě větší PET lahve s víčkem na vypouštění jezera a řeky. A pak už jen nechat pracovat fantazii a zkoušet (hrad jsem dělal dvakrát).

Jak se vám hrad s okolím líbí? Máte v plánu něco podobného? Dejte mi vědět do komentářů.

[an error occurred while processing the directive]

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *