Akvarijní rostliny do popředí – kobercovky

kobercovky kobercove rostliny

Kobercovky jsou oblíbené akvarijní rostliny vhodné do popředí akvária a tvoří takzvané koberce. Pokud se jim daří, dotváří celkový dojem rostlinného akvária. Jejich pěstování ale není jednoduché.

Většina kobercovek vyžaduje dostatek živin a přidávání CO2. Krom toho potřebují silné světlo, jinak se táhnou vzhůru a chřadnou. Se slabým světlem bude téměř nemožné mít v akváriu souvislý pěkně zelený koberec. Také je potřeba pravidelná údržba koberce.

Jaká je nenáročná kobercovka? Žádná z těch, kterou znám. Jde o častý dotaz začínajících akvaristů, kterým se anglický trávník hrozně líbí, ale na štěrku, se slabým osvětlením, bez CO2 a přidávání živin prostě kvalitní kompaktní trávník neuděláme. Pokud splníte alespoň některé potřeby kobercovek, například výživný japonský substrát a slušné osvětlení, tak je reálnější, že vám koberec může celkem pěkně růst. Z uvedených rostlin v atlase níže bych jako nejméně náročné kobercovky označil Cryptocoryne parva a Helanthium tenellum (nezaměňovat jako nenáročné).

Po kliknutí na fotografie níže se zobrazí veškeré kobercové rostliny v našem atlase. Každá rostlina se dá nadále rozkliknout pro zobrazení podrobnějších informací o pěstování apod.

kobercove rostliny do predni casti akvaria kobercovky

Celý atlas rostlin si můžete prohlédnout na: atlas akvarijních rostlin.

[an error occurred while processing the directive]

8 komentářů k „Akvarijní rostliny do popředí – kobercovky”

Lukáš Janota

Reply

Dobrý den mám větší frakci substrátu japan soil a chtěl bych vědět jaké kobercové rostlinky bych tam mohl zasadit děkuji.

2. 3. 2024 at 1:17 pm

    Surpan

    Dobrý den, porostou vám v něm všechny tyto, při dobrých podmínkách: kobercové akvarijní rostliny. Jediná, které bych se vyhl, je Utricularia.
    Jiří Surpan Fojtík

    5. 3. 2024 at 8:11 pm

Leave A Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *