Jak vypadá eko kůže a koženka po pár letech

Když už si kupujeme nábytek, určitě doufáme, že nám vydrží mnoho let. Většinou nejde o malou investici, především u sedacích souprav. Ale ani křesla do obývacího pokoje nebo otočná křesla do pracovny nejsou úplně zadarmo. Ale co když jsou z koženky nebo eko kůže?
Asi před třemi lety jsme si potřebovali dovybavit bydlení, především obývací pokoj a pracovnu. Navštívili jsme tedy několik největších prodejen nábytku a porozhlédli se po nějakých pěkných kouscích. Po týdnu jsme měli vybráno. Objednali jsme si sedačku Miglia a dvě křesla do pracovny.
Protože jsme se nechali zlákat prodejci, tak sedačka i křesla byly částečně s eko kůží. Hlavní části povrchu kvůli čištění, ale i menší důvěře v materiály, které nejsou pravou kůží, jsme zvolili textilní. Boční části byli ovšem z eko kůže, kterou prodejci vychvalovali jako super novinku, která je lepší, než koženka a má obrovskou trvanlivost, skoro jako kůže. Krom zavádějícího názvu, který může mnoho zákazníků zmást, jde o to, že nejde o kvalitní materiál.
Pár důkazů místo plácání. Takto vypadá spoj u sedačky po dvou letech od nákupu. Tato sedačka je využívána asi dvakrát do týdne na pár hodin, když si na ní lehnu k televizi. Žádné mejdany, denní střídání návštěv, nebo jiné neustálé namáhání spojů, k tomu pravidelná údržba doporučená jak prodejcem, tak podle internetu.






Pokud chcete kůži, tak jedině tu pravou přírodní. Žádné umělé (syntetické) a levnější náhražky jako je koženka, nebo eko kůže. Jejich životnost je podle mých zkušeností tak akorát na záruku. V případě, že je pravá kožená sedačka cenově nedosažitelná, určitě zvolte pevnější textilii, která vydrží mnohem déle, než umělé kůže, i kdyby vám prodejce slíbil hory doly.
Jakou máte zkušenost s koženkou a eko kůží Vy? Sdělte své poznatky prosím do diskuze pod článkem.
Podívejte se také, jak dopadla dřevoplastová terasová WPC podlaha po pár letech.
Aiwi
Mam sedačku z bíle eco kůže 8 let. Využíváme ji denně , musela jsem na ni dat textilní koberečky, kvůli teplejsimu posedu. Mame kočku, takze sem tam nějaký skrabanec, ale s tim jsem počítala . Momentálně jsem ovšem dost zklamaná , protože zacala prasat a olupuji se cca centimetrove kousky. znám lidi co maji textilní sedačku světle barvy vic jak 20 let a je jako nova. Tyhle uměle materiály stoji za prd, tuto sedačku si nemuzu dat ani na chatu, protože to vypadá hrozne. Investovat po 8 mi letech znovu do sedačky 18.000 se mi zda neekonomicke. Příště uz jen pravou kůži nebo kvalitní textil.
27. 3. 2023 at 1:00 pm
Pavla
Jsme na tom podobně, jen s tím rozdílem, že nám se loupat vůbec nezačala. Kupovali jsme trojsedačku + křeslo z ekokůže a vybírali nejlevnější ve městě (8500 celkem) a teď po 8 letech jsme prodávali netknuté, jen pár direk po kočkách, ale po nějakém loupání ani stopy. Takže ne vždy je ekokůže nutně nekvalitní. Název eko kůže vysvětluje, že je výrobek ekologický – ohleduplný ke zvířatům, takže až tak zavádějící není.
27. 3. 2023 at 1:03 pm
nar.soc.
Když polstrovaný nábytek, tak potažený určeným textilem. Koženky i kůže jsou studené nebo se lepí v teple. Také se mohou trvale zabarvit a co potom s drahými potahy? Krycí textilie kloužou a řešení není nikdy jednoduché.Textilie lze čistit na sucho i na mokro, případně je překrýt a fungují dále k plné spokojenosti. Snad jen výdrž pravé kůže na značně zatížené a celodenně využívané věci zdůvodní tento druh potahu.
27. 3. 2023 at 1:00 pm
Jannie
Ty jo, ani jsem nevěděla, že něco, jako eko-kůže existuje…Díky za informaci :). Já mám ale stejně radši textilní povrchy, jsou mi tak nějak příjemnější :).
27. 3. 2023 at 1:00 pm